1. Проверите да ли у машину падају ситнице и очистите је на време да спречите квар опреме узрокован зачепљењем сваке транспортне везе.
2. Пре рада проверити да ли су завртњи на прибору машине за пескарење затегнути.
3. Пре пуштања у рад машине за пескарење, потребно је проверити истрошеност хабајућих делова као што су заштитне плоче, лопатице, импелери, гумене завесе, навлаке за усмеравање, ваљци итд., и на време их заменити. .
4. Проверите координацију покретних делова електричних уређаја, да ли је вијчани спој лабав и на време га затегните.
5. Редовно проверавајте да ли пуњење уљем резервног дела испуњава прописе на месту пуњења уља машине за пескарење.
Поред тога, у окружењу високе температуре и високе влажности, мотор, сечиво, редуктор итд. лако стварају топлоту када се користи пролазна машина за пескарење, а температура самог ваздуха је висока, и је тешко да прибор за пролазну машину за пескарење одводи топлоту. , потрошња додатне опреме ће се експоненцијално повећати. Пошто је сама пролазна машина за пескарење у влажном, кишном и топлом окружењу, електричне компоненте пролазне машине за пескарење ће бити озбиљно остареле и лако доћи до кратког споја, што захтева посебну пажњу. Челични зрнат који се користи у пролазној машини за пескарење лако зарђа у влажном окружењу, а зарђали челични зрнат лако може оштетити вијак и каиш за подизање пролазне машине за пескарење током употребе.